Historia Parafii

Parafia Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Gdańsku została erygowana dekretem J.E. Księdza Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego w dniu 15.07.2002 r. Nowa parafia została wydzielona z części terytorium należącego do Parafii Chrystusa Króla w Gdańsku oraz z części terytorium Parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku-Suchaninie. Parafia obejmuje następujące ulice:

Kolonia Przybyszewskiego, Giełguda, Kolonia Jordana, Kolonia Ochota, Kolonia Praca, Dąbrowskiego, Żołnierska, Kozietulskiego, Poniatowskiego, Świdnicka, Focha, Powst. Warszawskich 35-61, Ojcowska, Wyczółkowskiego 88-94, Taborowa, Cygańska Góra.

Kościołem parafialnym ustanowiono kościół pod wezwaniem Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, który parafia wybuduje. Do czasu wybudowania kościoła rolę świątyni parafialnej spełnia kaplica pod tym samym tytułem. Proboszczem erygowanej parafii ustanowiony został ks. Andrzej Bemowski, a wikariuszem ks. Roman Naleziński. Wrótce po ustanowieniu parafii na posesji przy ul. Powst. Warszawskich 35 rozpoczęły się prace budowlane przy wznoszeniu kaplicy. Dzięki dużemu zaangażowaniu parafian budowa postępowała bardzo szybko. Poświęcenia kaplicy dokonał J.E. Ks. Bp Zygmunt Pawłowicz 25 sierpnia 2002 r.

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. Powstańców Warszawskich 52